درحال بارگزاری

جزئیات خبر

Image
20 مهر 1396

بازدید کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس از سنگ آهن گهر زمین

بازدید کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس از سنگ آهن گهر زمین

رییس و اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی  به همراه جمعی از مسئولین شهرستان سیرجان از سایت شرکت سنگ آهن گهرزمین بازدید کردند.

در این بازدید  که فولادگر رئیس کمیسیون و حسن پور نماینده شهرستان سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی و رؤسای برخی ادارات نیز حضور داشتند، علی اکبر پوریانی مدیرعامل شرکت  به بازدیدکنندگان گفت: ذخیره معدن گهرزمین چیزی بالغ بر 643 میلیون تن بوده و  این معدن از ذخایر خوب سنگ آهن کشور و خاورمیانه محسوب می‌شود.

وی  افزود: از سال 1383 عملیات استخراج از این معدن آغاز شده و  با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، هم اکنون بهره برداری از معدن در پله 17 و در عمق 178 متری ادامه دارد و با اجرای 250 میلیون تن باطله برداری تا کنون 23 میلیون تن سنگ آهن استخراج شده است، شرکت در نظر دارد با اجرای برنامه های توسعه ای میزان استخراج را به 18 میلیون تن در سال برساند.

مدیرعامل شرکت  سنگ آهن گهرزمین در ادامه گفت: حداکثر ابعاد پیت معدن در محدوده اولین پله در حال حاضر 1300در1650 متر و عمق معدن حدود 190 متر می‌باشد.

وی در ادامه افزود: به منظور ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار می‌توان با بخشش یک درصد از دریافت سهم سازمانی پایانه‌های کشور در هر برنامه  و سایر پرداختهای این چنینی  و با توسعه ناوگان حمل و نقل جاده ای و با بهره گیری از توان بخش خصوصی و  خرید   3800 دستگاه خودروی سنگین ، حدود هشت هزار فرصت شغلی  با کمترین هزینه ایجاد کرد.

مدیر عامل شرکت سنگ اهن گهرزمین با اشاره به این مساله که ظرف مدت 13 سال گذشته مجموعا 23 میلیون تن سنگ آهن از معدن شماره 3 استخراج شده است که با تلاشهای شبانه روزی دو دوسال اخیر این رقم به استخراج 18 میلیون تن سنگ آهن در سال خواهد رسید افزود: با افزایش تولید هر 15 هزار تن کنسانتره در فرآیند فرآوری، می‌توان یک فرصت شغلی ایجاد کرد. همچنین  5/1 میلیون تن افزایش تولید کنسانتره ،برای 100 نفر شغل پایدار ایجاد می‌کند.

پوریانی خاطرنشان کرد:  با هر 45 هزار تن افزایش عملیات معدنکاری نیز یک فرصت شغلی ایجاد می‌شود. در نتیجه با افزایش از 15 میلیون تن به 18 میلیون تن استخراج سنگ آهن، می‌توان 400 فرصت شغلی جدید ایجاد کرد که در مجموع جهت تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اشتغال پایدار و در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی با اجرای برنامه های فوق الذکر می توان 10 هزار فرصت شغلی در مجموعه شرکت گهرزمین به وجود آورد.