درحال بارگزاری

جزئیات خبر

Image
22 اسفند 1395

احداث اولین پارک جنگلی کشور در بخش صنعت و معدن در شرکت سنگ آهن گهرزمین

احداث اولین پارک جنگلی کشور در بخش صنعت و معدن در شرکت سنگ آهن گهرزمین

همزمان با هفته منابع طبیعی؛

اولین پارک جنگلی صنعت و معدن کشور  با نام پارک جنگلی بهرام گور در  محل سایت شرکت گهرزمین سیرجان احداث شد

به گزارش روابط عمومی شرکت سنگ آهن گهرزمین آیین افتتاح این پارک به وسعت 15 هکتار روز سه شنبه هفته گذشته  با حضور مشاور عالی سازمان محیط زیست کشور، معاون مدیرکل منابع طبیعی استان کرمان و جمعی از مسئولان شهرستان سیرجان و با مشارکت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیرجان و شرکت سنگ آهن گهرزمین برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سیدشجاع‌الدین گلسرخی مدیر واحد ایمنی شرکت سنگ آهن گهرزمین با بیان اینکه ما باید شرایط زیست محیطی را برای کارکنان معدن و نیز مردم فراهم کنیم گفت : کاهش آلایندگی به صفر ادعای نادرستی است ولی با برنامه‌ریزی‌های مدون می‌توان آلایندگی را کاهش دهیم که یکی از این راهکارها کاشت درخت است .

 وی در ادامه افزود : معدن آلایندگی بسیاری به دنبال دارد و هنر ما معدن کاران باید به گونه‌ای باشد که کمترین آسیب را به محیط زیست وارد کنیم.

علی زنگی‌آبادی معاون مدیرکل منابع طبیعی استان کرمان نیز ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی اظهار داشت: بحث بیابان‌زایی و کمبود اقلیم که ناشی از کمبود باران و نزولات آسمانی است، حیات بشر را به چالش کشیده است.

وی گفت: صنعت و معدن طی سال‌های اخیر شاید به گونه‌ای یک برخورد تقابلی با محیط زیست تبدیل شده، اما فرهنگسازی در راستای لزوم حفظ منابع طبیعی و محیط زیست که مورد تاکید مقام معظم رهبری است را باید مدنظر قرار دهیم و در کنار صنعت و معدن، محیط زیست و منابع طبیعی را هم توسعه دهیم.

 

در ادامه این مراسم دکتر غلامعلی فروغی مشاورعالی سازمان محیط زیست کشور با بیان اینکه امسال سال تذکر به مسئولان محیط زیست است گفت: در هفته منابع طبیعی باید روند کاشت درخت فرهنگسازی شود تا در آینده شاهد طبیعت زنده باشیم.

وی افزود: ما باید در راستای توسعه پایدار حرکت کنیم؛ امروزه مردم حق خود را مطالبه می‌کنند و محیط زیستی پاک و سالم نیز حق مردم است.

مشاورعالی سازمان محیط زیست کشور اضافه کرد: اقدامات اینچنینی در صنایع و معادن کشور حرکت بسیار پسندیده و شایسته‌ی تقدیر است؛ چرا که صنعت پاک را نشان می‌دهد که با محیط زیست مردم سازگار است.

همچنین سیدکاظم طباطبایی سرپرست امور فرهنگی و اجتماعی سایت گهر زمین بیان کرد: همه مشکلات بشر مقابله با طبیعت و تخریب آن است؛ ما باید با طبیعت خودمان را سازگار کنیم و استفاده و برداشت بی‌رویه از طبیعت مشکلات فراوانی را بوجود می‌آورد.

وی دغدغه‌ی اصلی مردم را بستر زندگی و طبیعت دانست و عنوان کرد: ما باید فرهنگ حفظ طبیعت و درختکاری را در جامعه نهادینه کنیم تا آینده‌ای روشن را برای فرزندانمان رقم بزنیم.

پس از این مراسم 1000 نهال در پارک جنگلی بهرام گور توسط مسئولین و  افراد حاضر در مراسم کاشته شد .  لازم به ذکر است  روابط عمومی شرکت سنگ آهن گهرزمین در  انتشار این خبر در بسیاری از خبرگزاری ها از جمله رسانه ملی و خبرگزاری فارس و ایرنا و بسیاری از سایت های خبری و نشریه های داخلی اقدام نمود.