درحال بارگزاری

جزئیات خبر

Image
02 بهمن 1395

دیدار مدیران عامل شرکت سنگ آهن گهرزمین و اتوتک

دیدار مدیران عامل شرکت سنگ آهن گهرزمین و اتوتک

 

مدیران عامل شرکت سنگ آهن گهرزمین و اتوتک در محل شرکت گهرزمین دیدار کردند. به گزارش روابط عمومی شرکت سنگ آهن گهرزمین در این دیدار که با حضور مهندس پوریانی مدیرعامل شرکت و مهندس مارکو تراسوازارا مدیرعامل شرکت اتوتک و همچنین اعضای هیئت مدیره دو شرکت برگزار شد زمینه های همکاری متقابل و گسترش روابط مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این دیدار مهندس پوریانی ضمن سپاس از حضور تیم اتوتک در شرکت گهرزمین ابراز امیدواری کرد پس از برجام روابط ایران و اروپا گسترش یابد. وی در ادامه با اشاره به اینکه گهرزمین یکی از بزرگترین ذخیره های معدنی خاورمیانه است که با عنایت به احداث دو خط دو میلیون تنی کنسانتره و برنامه احداث سه خط دو میلیون تنی کنسانتره دیگر و همچنین پیشرفت فیزیکی 45 درصدی عملیات احداث خط اول کارخانه پنج میلیون تنی گندله، از مدیرعامل اتوتک تقاضا نمود ضمن تسریع در پایان عملیات احداث خط اول، امکان استفاده از تجربه و تخصص شرکت اتوتک جهت خط دوم نیز فراهم گردد.

در ادامه این دیدار، مدیرعامل اتوتک ضمن سپاس از میزبانی شایسته شرکت گهرزمین ابراز امیدواری کرد با اطلاع از برنامه های کلان و راهبردی این شرکت بتوانیم نتایج و دستاوردهای خوبی داشته باشیم. وی تاکید نمود که به نظر می رسد اکنون دو طرف نسبت به خواست ها و برنامه های یکدیگر آشنایی کاملی حاصل نمودیم که می توان از آن جهت پیشبرد برنامه های مشترک و گسترش همکاری های دوجانبه بهره برداری کرد.

آقای مهندس حبیبی عضو هیئت مدیره شرکت گهرزمین نیز در ادامه ی این نشست با قدردانی از مهمان نوازی شرکت اتوتک در سفر اخیر هیئت گهرزمین به آلمان و فنلاند، از پیگیری اتوتک برای انجام به موقع و درست تعهدات تشکر نمود. وی همچنین از مدیرعامل اتوتک تقاضا نمود با عنایت به اولویت پروژه گندله سازی برای شرکت سنگ آهن گهرزمین، شرکت اتوتک توان و انرژی بیشتری برای اجرای آن به کار برد تا در سال آینده بتوانیم شاهد بهره برداری از آن پروژه باشیم.

آقای صالح معاون مالی و اقتصادی شرکت نیز با اشاره به تعهدات بین دو شرکت و برنامه شرکت برای واریز ده میلیون یورو از تعهدات گهرزمین در وجه شرکت اتوتک ابراز امیدواری کرد روال باثباتی در مناسبات دو شرکت برقرار گردد. وی در پایان پیشنهاد داد انعقاد قرارداد سه جانبه به صورت تحویل محصول به جای مطالبات که علاوه بر حصول نتیجه سریع، مشکلات انتقال ارز را نیز مرتفع و روند همکاری ها را بهبود  می بخشد را ارائه نمود که مورد پذیرش طرف مقابل قرار گرفت و مقرر گردید بررسی های فنی در این خصوص صورت پذیرد.