درحال بارگزاری

جزئیات خبر

Image
15 آذر 1395

حضور معاون مدیر کل حقوقی سازمان محیط زیست کشور و مدیران کل محیط زیست استان کرمان و استان فارس در شرکت سنگ آهن گ

صبح امروز جلسه ای با حضور معاون مدیر کل حقوقی سازمان محیط زیست کشور و مدیران کل محیط زیست استان کرمان و استان فارس در شرکت سنگ آهن گهرزمین برگزار شد.
در ابتدای جلسه آقای مهندس سلیمان زاده معاون بهره برداری شرکت سنگ آهن گهر زمین گزارشی از روند فعالیت این شرکت ارائه داد. وی گفت: در حال حاضر شرکت های عمده و 6 توده معدنی در محدوده 20 هزار هکتاری فعالیت  میکنند که توده سنگ آهن شماره 3 به مدت 25 سال به این شرکت واگذار گردیده است. وی تولید 10 میلیون تن کنسانتره، 10 میلیون تن گندله را از برنامه های این شرکت اعلام کرد و افزود تا پایان سال 2018 تولید 22 میلیون تن کنسانتره، 22 میلیون تن گندله و 10 میلیون تن فولاد خواهیم داشت.
سلیمان زاده در ادامه بیان کرد تمام ‍پسماند زباله های این شرکت به محل دفن زباله های شهرداری سیرجان انتقال می یابند که این امر مسٔولیت شرکت سنگ آهن گهرزمین را در حفظ و نگهداری محیط زیست نشان می دهد. 
همچنین مدیر کل استان فارس از همکاری محیط زیست این استان با محیط زیست استان کرمان در جهت رفع موانع زیست محیطی منطقه عمومی گل گهر خبر داد و  افزود تمام منابع محیط زیست استان فارس و کرمان به دنبال یک هدف هستند.
حمزه ولوی گفت استان فارس و استان کرمان از نظر سیاسی دارای مرز مشترک هستند اما از نظر ما در بحث محیط زیست مرزی وجود ندارد که این موضوع همکاری دوجانبه را نشان می دهد
در ادامه این جلسه محمود صفرزاده مدیر کل محیط زیست استان کرمان گفت: ما باید این منطقه را از لحاظ محیط زیستی و گونه های مختلف جانوری  وگیاهی حفظ کنیم. وی ساماندهی بیشتر و بهتر محیط زیست این منطقه را از اهم وظایف دانست.
پس از برگزاری این جلسه هیئت مذکور از معدن ، کارخانه های تولید کنسانتره ، گندله و مناطق مورد مناقشه بازدید کرد و راه کارهای لازم پیش بینی گردید.
در پایان بازدید امروز جلسه ای مشترک با مهمانان در سالن اجتماعات شرکت معدنی و صنعتی گل گهر برگزار شد و پس از بحث و تبادل نظر تفاهم نامه ای با حضور طرفین به امضاء رسید.