درحال بارگزاری

جزئیات خبر

Image
28 اردیبهشت 1395

بازدید مدیران عامل بانک سپه و شرکت سرمایه گذاری امید از معدن و کارخانجات شرکت سنگ آهن گهرزمین

 

روز چهارشنبه مورخ بیست و دوم اردیبهشت ماه نود و پنج مصادف با سالروز ولادت با سعادت قمر بنی هاشم و روز بزرگداشت مقام جانباز، آقای دکتر چقازردی مدیر عامل بانک سپه و آقای دکتر علی عسکری مدیر عامل سرمایه گذاری امید از معدن و کارخانجات خردایش، کنسانتره و کارخانه در حال ساخت گندله شرکت سنگ آهن گهر زمین بازدید نمودند .
در این بازدید که آقای مهندس تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر ایشان را همراهی می نمودند، آقای پوریانی مدیر عامل شرکت در خصوص موضوع بهره برداری از معدن و مصوبه هیئت محترم دولت در خصوص واگذاری عملیات استخراج و فروش از معدن شماره سه به مدت 25 سال به شرکت گهر زمین در فروردین ماه سال جاری و عملیات معدنکاری به میزان 190 میلیون تن که منتج به استخراج بیش از ده میلیون تن سنگ آهن گردید،
در خصوص بکارگیری روشهای نوین استخراج و کارخانجات کنسانتره و گندله سازی و برنامه های تامین مالی شرکت توضیحاتی ارائه نمودند. آقای پوریانی اظهار داشت:
بر اساس مطالعات صورت گرفته در حوزه معاونت توسعه و مهندسي شركت در خصوص استخراج به شیوه های مدرن وروزدنیا وبازديد كارشناسان شركت، تشريح روش هاي نوين معدن كاري از جمله استفاده اسكواتر جهت باطله برداري و نوار نقاله به منظور حمل و انتقال مواد معدني از داخل پيت و استقرار سنگ شكن در داخل پيت معدن كه جزء جديدترين روش معدن كاري در كشور هاي پيشرفته بوده .
ابتدا توسط آقاي پورياني توضيحات مبسوطي صورت پذيرفت كه در ادامه مهندس تقي زاده ضمن تاكيد و تاييد موضوع خلاصه اي از بازديد انجام يافته توسط خودشان از دستگاه ها و تجهيزات مورد اشاره و متعاقب آن اعزام كارشناسان و مشاوران فني شركت گهرزمين و گل گهر براي بازديد به كشور آلمان، اتريش و سوييس به استحضار حضار رساندند.
بر اساس تحليل ايشان در صورت استفاده از تجهيزات فوق بيشترين ميزان برداشت ماده معدني به صورت رو باز امكان پذير بوده كه در ادامه آقاي پورياني ضمن تشريح و مقايسه اقتصادي دو روش، بر سرعت دستيابي و افزايش ميزان توليد ،صرفه اقتصادي ناشي از كاهش هزينه ها به روش جديد را در راستاي اجراي منويات مقام معظم رهبري در سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل به عنوان يك اقدام موثر و پيشرو تشريح نمودند. آقای پوریانی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از حمایت¬های گذشته سهامداران درخواست نمودند جهت پیشبرد اهداف شرکت، کما فی السابق این شرکت را یاری نمایند.
همنچنین در این بازدید مدیران عامل بانک سپه و شرکت سرمایه گذاری امید مراحل تست آزمایشی پروژه خردایش با سرمایه گذاری 70 میلیون یورو، شامل سنگ شکنهای اولیه، ثانویه، دستگاه های انباشت و برداشت با ظرفیت 15 میلیون تن در سال مورد بازدید قرار گرفت. ایشان اظهار داشت پس از راه اندازی، در این پروژه تعداد 150 نفر به طور مستقیم مشغول به کار خواهند گردید. روز چهارشنبه مورخ بیست و دوم اردیبهشت ماه نود و پنج مصادف با سالروز ولادت با سعادت قمر بنی هاشم و روز بزرگداشت مقام جانباز، آقای دکتر چقازردی مدیر عامل بانک سپه و آقای دکتر علی عسکری مدیر عامل سرمایه گذاری امید از معدن و کارخانجات خردایش، کنسانتره و کارخانه در حال ساخت گندله شرکت سنگ آهن گهر زمین بازدید نمودند. در این بازدید که آقای مهندس تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر ایشان را همراهی می نمودند،
آقای پوریانی مدیر عامل شرکت در خصوص موضوع بهره برداری از معدن و مصوبه هیئت محترم دولت در خصوص واگذاری عملیات استخراج و فروش از معدن شماره سه به مدت 25 سال به شرکت گهر زمین در فروردین ماه سال جاری و عملیات معدنکاری به میزان 190 میلیون تن که منتج به استخراج بیش از ده میلیون تن سنگ آهن گردید، در خصوص بکارگیری روشهای نوین استخراج و کارخانجات کنسانتره و گندله سازی و برنامه های تامین مالی شرکت توضیحاتی ارائه نمودند. آقای پوریانی اظهار داشت: بر اساس مطالعات صورت گرفته در حوزه معاونت توسعه و مهندسي شركت در خصوص استخراج به شیوه های مدرن وروزدنیا وبازديد كارشناسان شركت، تشريح روش هاي نوين معدن كاري از جمله استفاده اسكواتر جهت باطله برداري و نوار نقاله به منظور حمل و انتقال مواد معدني از داخل پيت و استقرار سنگ شكن در داخل پيت معدن كه جزء جديدترين روش معدن كاري در كشور هاي پيشرفته بوده .
ابتدا توسط آقاي پورياني توضيحات مبسوطي صورت پذيرفت كه در ادامه مهندس تقي زاده ضمن تاكيد و تاييد موضوع خلاصه اي از بازديد انجام يافته توسط خودشان از دستگاه ها و تجهيزات مورد اشاره و متعاقب آن اعزام كارشناسان و مشاوران فني شركت گهرزمين و گل گهر براي بازديد به كشور آلمان، اتريش و سوييس به استحضار حضار رساندند. بر اساس تحليل ايشان در صورت استفاده از تجهيزات فوق بيشترين ميزان برداشت ماده معدني به صورت رو باز امكان پذير بوده كه در ادامه آقاي پورياني ضمن تشريح و مقايسه اقتصادي دو روش، بر سرعت دستيابي و افزايش ميزان توليد ،صرفه اقتصادي ناشي از كاهش هزينه ها به روش جديد را در راستاي اجراي منويات مقام معظم رهبري در سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل به عنوان يك اقدام موثر و پيشرو تشريح نمودند. آقای پوریانی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از حمایت¬های گذشته سهامداران درخواست نمودند جهت پیشبرد اهداف شرکت، کما فی السابق این شرکت را یاری نمایند.
همنچنین در این بازدید مدیران عامل بانک سپه و شرکت سرمایه گذاری امید مراحل تست آزمایشی پروژه خردایش با سرمایه گذاری 70 میلیون یورو، شامل سنگ شکنهای اولیه، ثانویه، دستگاه های انباشت و برداشت با ظرفیت 15 میلیون تن در سال مورد بازدید قرار گرفت. ایشان اظهار داشت پس از راه اندازی، در این پروژه تعداد 150 نفر به طور مستقیم مشغول به کار خواهند گردید.