درحال بارگزاری

جزئیات خبر

Image
02 اردیبهشت 1395

دیدار مدیران شرکت همیار ماشین آسیا و سنگ آهن گهرزمین

 

 

دیدار مدیران شرکت همیار ماشین آسیا و سنگ آهن گهرزمین

آخرین روز اولین ماه سال 1395 ، شرکت سنگ آهن گهرزمین میزبان مدیران شرکت همیار ماشین آسیا بود. در این دیدار که در دفتر مرکزی شرکت صورت گرفت؛ آقای پوریانی مدیرعامل شرکت ضمن خوش آمدگویی به شرح مفصلی از اقدامات شرکت پرداختند. ایشان در ابتدا با اشاره به ذخایر سرشار معدن گهرزمین گفت: معدنی که شما از آن بازدید کردید، بزرگترین معدن خاورمیانه است که ذخیره آن در حدود 640 میلیون تن برآورد شده است و ما با عملیات تکمیلی که انجام میدهیم این امید را داریم که به ذخایر معدنی دیگری نیز دست پیدا کنیم. امروز در معدن گهرزمین همراه با سایر معدن موجود در منطقه در حدود یک میلیارد و صد میلیون تن ذخیره سنگ آهن شناسایی شده است. امروز برای آنکه بتوانیم ده میلیون تن کنسانتره و گندله تولید کنیم نیاز به پانزده میلیون تن سنگ آهن داریم و با توجه به مراحل استخراج و همچنین نسبت یک به چهار انجام این حجم عملیات استخراج با کامیون یا با تراک امکان پذیر نمی باشد و در حقیقت این روش دیگر منسوخ شده است. ایشان ضمن اشاره به مشکلات پیش روی این روش خاطر نشان کرد: ممکن است در سال های آینده در بدترین شرایط برای انتقال سنگ آهن بخواهیم از بیل و تراک استفاده کنیم. مطالعات مفصل و طولانی مدتی را انجام دادیم تا بتوانیم در آینده دیگر از ماشین آلات زیر صد میلیون تن استفاده نکنیم. اگر بتوانیم به لحاظ مالی به توافق مناسبی با شرکت همیار ماشین برسیم برای جابجایی در سطح معدن میتوانیم از تجهیزات شما استفاده کنیم. قطعا کارگروه فنی مطالعات را انجام خواهد داد و از تجهیزات شما بازدید خواهد کرد.

 

در ادامه این ملاقات مدیر صادرات شرکت همیار ماشین ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران و بازدید از معدن شرکت گهرزمین اظهار داشت: شرکت ما در زمینه تولید قطعات و تراک پیشینه خوبی دارد و یکی از شرکت های برتر در این زمینه هستیم که سال گذشته توانستیم با 78 کشور مراوده داشته باشیم. البته باید بگویم که هنوز وارد حوزه اروپا نشده ایم و بیشتر مناسبات ما حول محور کشورهای آسیایی و آفریقایی شکل گرفته است. ایشان ضمن اشاره به همکاری مشترک با شرکت ولوو گفت: از سال 2006 با شرکت ولوو هماهنگ شده ایم و با نظارت آن ها فعالیت خود را ادامه دادیم. در واقع طراحی و نظارت با شرکت ولوو است. امروز فرصت مناسبی بود که تولیدات خود را به شرکت گهرزمین معرفی کنیم.

 

خاطر نشان میشود قبل از این دیدار، مدیران شرکت همیار ماشین از معدن شرکت سنگ آهن گهرزمین در سیرجان بازدید به عمل آورده بودند.