درحال بارگزاری

جزئیات خبر

Image
22 دى 1394

بازدید مهندس علی عسکری مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری امید و هیات همراه از سایت شرکت سنگ آهن گهرزمین

صبح روز دوشنبه بیست و یکم دی ماه سایت شرکت سنگ آهن گهر زمین میزبان آقای مهندس علی عسکری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری امید بود. در این بازدید که آقایان مهندس تقی زاده رییس هیات مدیره شرکت گهرزمین و آقای مهندس یاری عضو هیات مدیره شرکت گل گهر ایشان را همراهی مینمودند از معدن ،کارخانه 15میلیون تنی خردایش و خطوط یک و دو تولید کنسانتره به ظرفیت چهار میلیون تن و کارخانه در حال ساخت پنج میلیون تنی گندله بازدید بعمل آوردند.

 

در مراحل مختلف آقای پوریانی مدیرعامل شرکت ضمن توضیحاتی آنان را در جریان روند اجرایی پروژه ها قرار داد. ایشان در خصوص فعالیت های معدنی شرکت سنگ آهن گهرزمین که هم اکنون بهره بردار آنومالی شماره سه سنگ آهن واقع در منطقه عمومی گل گهر اظهار داشت: معدن مذکور دارای ذخیره قطعی 633 میلیون می باشد که از سال 83 عملیات استخراج از آن شروع شده و تاکنون قریب 180 میلیون تن عملیات معدن کاری در این معدن انجام شده وهم اکنون 8 میلیون تن سنگ آهن استخراج شده. ایشان افزود: اولین استخراج از سنگ مذکور در عمق 90 متری صورت گرفته است و در حال حاضر عملیات استخراج سنگ آهن از عمق 140 متری انجام میشود که برآورد میشود تاکنون قریب به هشتصد میلیارد تومان در این رابطه توسط شرکت گهرزمین هزینه شده است.

 

این شرکت از سال 90 اقدام به احداث 2 خط کنسانتره با ظرفیت هر کدام 2 میلیون تن در سال نموده است که در تاریخ 14 / 6 / 94 با حضور معاون اول محترم ریاست جمهوری جناب آقای اسحاق جهانگیری خط یک کنسانتره افتتاح گردید و در حال بهره برداری است و تاکنون بالغ بر سیصد هزار تن کنسانتره سنگ آهن تولید نموده است. خط دوم نیز در حال راه اندازی بوده و بزودی به بهره برداری خواهد رسید که پس از بازدید از مجموعه فعالیت های صورت گرفته توسط کارکنان و مهندسین شرکت سنگ آهن گهرزمین قدردانی و اظهار رضایت نمودند.