درحال بارگزاری

جزئیات خبر

Image
14 شهریور 1394

بهره برداری از آنومالی سنگ آهن شماره 3 و خط یک کارخانه تولید کنسانتره شرکت سنگ آهن گهرزمین

بهره برداری از آنومالی سنگ آهن شماره 3 و خط یک کارخانه تولید کنسانتره شرکت سنگ

آهن گهرزمین (با ظرفیت 2 میلیون تن در­سال)  با حضور معاون اول رئیس­ جمهور

و وزرای ­صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی

در روز شنبه چهاردهم شهریور ماه 1394 با حضور آقای دکتر جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری، وزرای صنعت، معدن و تجارت- تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونین وزارتخانه های متبوع، استاندار کرمان، آقای حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، مدیران عامل و اعضاء هیئت مدیره بانکها و جمعی از مسئولین استانی و شهرستان سیرجان، بهره برداری از آنومالی سنگ آهن شماره 3 با ذخیره 643 میلیون تن و خط یک کارخانه تولید کنسانتره با ظرفیت 2 میلیون تن در سال آغاز گردید.

عملیات تجهیز و آماده سازی از آنومالی سنگ آهن شماره 3 از سال 1383 آغاز و تا کنون 170 میلیون تن عملیات معدنکاری انجام شده که منجر به استخراج 5/6 میلیون تن سنگ آهن گردیده است. تست سرد خط دوم کنسانتره با ظرفیت 2 میلیون تن در سال نیز بطور همزمان انجام گردید.

در این راستا، تاسیسات زیربنایی (ساختمان­ها، آب، برق، گاز، فضای سبز، راه­های دسترسی، کانال­ها و غیره) جهت رسیدن به اهداف نهایی شرکت (تولید 10 میلیون تن کنسانتره و 10 میلیون تن گندله) در مرحله اجرا می باشد.  

سرمایه گذاری اولیه در طرحهای فوق الذکر توسط بانک سپه با سهامداری بیش از 50 درصد انجام گردیده است.

با شروع فعالیت های ذکر شده، زمینه اشتغال حدود 1300 نفر و در صورت اجرای کامل طرحها زمینه اشتغال حدود 3000 نفر فراهم خواهد گردید.

 

  • Image

  • Image

  • Image